Produkty

Witaj w naszym katalogu

zobacz co mamy do zaoferowania

 

Osłony maszyn – szeroki wybór i najwyższa jakość

Wśród naszych produktów znalazły się także osłony maszyn przemysłowych, dlatego już teraz możesz przejrzeć naszą szeroką ofertę, aby przekonać się, które rodzaje czy modele są w stanie spełnić wszystkie Twoje oczekiwania i bezpieczeństwo pracy. Zastanów się, czy lepiej sprawdzi się u Ciebie osłona mieszkowa, czy może harmonijkowa bądź też teleskopowa. Sporą popularnością cieszą się także dławnice kablowe, które również możesz u nas nabyć. Nasze osłony maszynnowoczesne i funkcjonalne, a do tego można zamówić je u nas w indywidualnym designie.

Jakie osłony maszyn warto wybrać?

Szeroki wybór to też spore możliwości. Dlatego postaramy się przedstawić kilka najchętniej wybieranych rodzajów osłon do maszyn. Ciekawą opcją są osłony harmonijkowe do maszyn, które wyróżniają się najwyższą jakością wykonania. Cenione są za swoją szczelność, gdyż dzięki temu są w stanie skutecznie ochronić prowadnice (osłony zabezpieczające). Ponadto osłony harmonijkoweodporne tak samo na wysoką temperaturę, jak i na różne chemikalia. Z kolei, kiedy oczekujesz specjalnych modeli, które będą w stanie ochronić wszystkie części maszyn, które się obracają, to koniecznie zwróć uwagę na nasze osłony mieszkowe. W szczególności dotyczy to wałków. Wyróżniamy też specjalny typ osłon mieszkowych, czyli takie, które powstały w procesie wulkanizacji i dostępne są w naprawdę różnych formach. Nie możemy też nie wspomnieć o jeszcze jednym rodzaju osłon, a mianowicie chodzi tutaj o osłony teleskopowe. Wykonane są one ze stali, więc wyróżniają się wysoką wytrzymałością, dzięki czemu skutecznie ochraniają suporty.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje osłon do maszyn?

Oferujemy wiele ciekawych rodzajów osłon maszynowych. Ich różnorodność dotyczy nie tylko budowy, ale również wykorzystanych materiałów i zastosowania. Dzięki temu możesz z taką samą skutecznością zabezpieczać prowadnice, obrotowe części maszyn czy nawet przymocować je do obrabiarek. Tak naprawdę możesz je stosować do licznych urządzeń, więc zawsze zadbasz o bezpieczeństwo pracowników. Jednak najpierw przekonaj się, czym dokładnie wyróżniają się najpopularniejsze rodzaje osłon do maszyn.

Osłony harmonijkowe

Osłony harmonijkowe do maszyn są wykonane ze specjalnych materiałów, które zwiększają ich elastyczność i pozwalają z większą łatwością dopasować się do kształtu czy rozmiaru danej maszyny. Właśnie z tego powodu idealnie sprawdza się tkanina techniczna w połączeniu z kompozytami. Dzięki temu osłona harmonijkowa może nie tylko zabezpieczać, ale też jest w pełni odporna na trudne warunki, panujące w magazynach, halach produkcyjnych i innych miejscach, gdzie jest wykorzystywana. Szczególnie będziesz zadowolony z właściwości tego typu osłony w przypadku prowadnic. Choć bez problemu znajdziesz dla nich jeszcze szersze zastosowanie.

Osłony teleskopowe

Mocne, trwałe i naprawdę solidne – właśnie takie są osłony teleskopowe. Dlatego są chętnie wykorzystywane do obrabiarek. Dzięki swojej budowie doskonale radzą sobie z trudnymi warunkami. Jednocześnie uwagę zwraca ich oryginalna konstrukcja. To właśnie ona sprawia, że osłona w znaczący sposób wpływa na poprawę jakości pracy obrabiarki.

Osłony mieszkowe

To przede wszystkim wysoka wytrzymałość, precyzyjne wykonanie, a także specyficzna budowa sprawia, że osłona mieszkowa jest tak funkcjonalna. Właśnie z tego powodu jest tak chętnie wykorzystywana. Szczególnie dotyczy to obracających się części maszyn. W takim przypadku model mieszkowy otacza dany element ze wszystkich stron – dobrym przykładem są tutaj wałki pociągowe. Warto też zaznaczyć, że tego typu osłony po ściśnięciu są bardzo zwarte, kompaktowe i nie zajmują wiele miejsca, co ma kluczowe znaczenie w przypadku wielu maszyn.

Do czego przydają się osłony maszyn?

Podstawową częścią, która odpowiada za bezpieczeństwo maszyn, jest osłona do maszyn. To właśnie ona sprawia, że do wnętrza urządzenia nie wpadnie żaden przedmiot, owady lub inne niepożądane elementy. Dodatkowo osłona harmonijkowa, mieszkowa czy inny model zwiększa bezpieczeństwo pracowników. Dzięki niemu masz pewność, że rękaw, dłoń bądź nawet włosy nie zagrożą danej osobie. Dlatego bardzo ważne jest to, aby ta istotna część – zazwyczaj wykonana z metalu bądź z innego materiału – była dobrze dopasowana do konstrukcji. W ten sposób zyskujesz pewność, że osłona nie przemieści się w trakcie pracy i stale będzie stanowiła bufor między niebezpieczeństwem a pracownikiem. Zwróć uwagę na to, że osłony maszyn są szczególnie potrzebne wtedy, gdy sprzęt jest wykorzystywany w miejscach, gdzie panują trudne warunki np. na zewnątrz. Wtedy dodatkowy element wyposażenia zabezpieczy przed wilgocią, deszczem i niekorzystną pogodą. Tak naprawdę osłony teleskopowe, mieszkowe oraz harmonijkowe mają szerokie zastosowanie, a przede wszystkim charakteryzują się bardzo różnorodną budowę, więc można je zamontować w wielu miejscach.

Jak powinny być zbudowane osłony maszyn?

Skoro najważniejszymi zadaniami osłon jest ochrona pracowników i samej maszyny, to ogromne znaczenie ma również odpowiednia budowa tego elementu. Przede wszystkim powinna być wykonana w taki sposób, aby nie stanowiła żadnego ryzyka – związanego np. z przecięciem. Dlatego osłona mieszkowa, harmonijkowa lub teleskopowa jest pozbawiona wystających fragmentów i ostrych krawędzi, a do tego nie zamyka się samodzielnie. Właśnie takie osłony maszyn zapewniamy. Ich funkcjonalność i przemyślaną konstrukcję połącz z wysokiej jakości materiałem oraz z mnogością rodzajów, a uzyskasz niezawodny element. Przekonaj się, jak zmieni się Twój sposób postrzegania bezpieczeństwa w trakcie pracy, gdy zdecydujesz się na dopasowaną osłonę!

Diamant
Produkty firmy Diamant to najwyższa jakość i niezawodność, która jest doceniona przez...
Prowadniki
  Trwałe i łatwe w dostosowaniu prowadniki Kiedy zdecydujesz się...
Przyssawki
  Czym wyróżniają się solidne przyssawki? Elastyczne, solidne, a przede...
System ochrony kabli
Wysokiej klasy system ochrony kabli Skuteczne zabezpieczenie kabli sprawia, że...
Zgarniacze wiórów
Nowoczesne i solidne zgarniacze wiórów W naszej ofercie możesz znaleźć...
EOAT
Firma Mercator proponuje Państwu rozwiązania pozwalające na wdrożenie precyzyjnych systemów...
Osłony maszyn
  Osłony maszyn – szeroki wybór i najwyższa jakość Wśród...
Filtry

pokaż pomocnika bloków
Fartuchy ochronne
Oferujemy duży asortyment fartuchów w wykonaniu standardowym lub specjalnym według...
Osłony Designerskie
Projektujemy nowoczesne, bezpiecznie i ergonomiczne zabudowy maszyn podnoszące wartości estetyczne...
Osłony harmonijkowe
Osłony harmonijkowe dzięki zastosowaniu najwyższej jakości tkanin technicznych i kompozytów...
Osłony mieszkowe
Osłony mieszkowe są używane do ochrony obracających się części maszyn...
Osłony mieszkowe wulkanizowane
Wykonywane są przy pomocy form w procesie wulkanizacji z takich...
Osłony QuickBox
Osłony QuickBox to nowoczesne rozwiązanie umożliwiające szybki i łatwy montaż,...
Osłony teleskopowe DUAL BARRIER
Ten typ osłon łączy w sobie klasyczną teleskopową osłonę z...
Roloosłony
Oferowane zarówno z obudową jak i bez. Znajdują szerokie zastosowania...
Sprężynowe osłony teleskopowe
Sprężynowe osłony teleskopowe gwarantują znakomitą i trwałą ochronę wałów, wrzecion...
Stalowe osłony teleskopowe
Stalowe osłony teleskopowe wykorzystywane są do ochrony suportów. Stanowią mocną...

Więcej o nas na Facebooku

Facebook

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszego fanpage’a na Facebooku, gdzie dzielimy się wieloma informacjami na temat specyfiki naszych produktów i naszej firmy. Odsłaniamy kulisy naszej firmy i niezawodność naszych produktów. Dzięki temu dowiedz się, m.in. czym wyróżniają się nasze zgarniacze wiórów i dlaczego warto je u nas zamówić.

Odtwórz wideo
transparent
Odtwórz wideo

zmieniamy przemysł

Jak tworzymy od 30 lat

Nasza działalność opiera się na nowoczesnej technologii, która pozwala nam oferować OEM i zamienniki do części wykorzystywanych w sprzętach i maszynach przemysłowych.

Close Menu
English EN German DE Polish PL
preloader